BURSA ORHANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM SONU

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM SONU

 

        İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN

 

 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SONU MESAJI

 

 

 

18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının I. dönem sonuna gelmiş bulunuyoruz. Orhaneli olarak 22 okulumuzda eğitim gören 2829 öğrencimiz ve yaklaşık 300 yönetici, öğretmen ve eğitim çalışanımızla birinci dönemi tamamlıyoruz.  Bu dönem 1.sınıfa başlayan 197 öğrencimizin ilk kez karne alma heyecanını ise birlikte paylaşıyoruz. 

 

 Geride bıraktığımız birinci yarıyıl döneminde geleceğimize yön verecek çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler. Başarılı ve huzur dolu dönemin yaşanmasına katkıda bulunan değerli yöneticilerimize, kıymetli öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimiz ile sevgili öğrencilerimize ayrıca bizlere tekli eğitime geçiş sürecinde okul yapımlarıyla destek olan hayırseverlere ve eğitim gönüllülerine teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 Her birey kendine özgüdür, farklılıkları vardır ve bu nedenle her bireyin farklı öğreneceği düşüncesinden hareketle ebeveynlerin çocuklarını iyi tanıyarak ilgi ve yeteneklerinin farkında olması,  üst düzey beklentiler içinde olmadan çocuklarını anlamaya dönük bir iletişim kurmalarının başarıyı da beraberinde getireceğini belirtmek istiyorum. Öğrencilerimizin almış olduğu karneler başarı veya başarısızlık göstergesi değil aksine güçlü ve zayıf yönlerini görme aracı olarak değerlendirilmeli, tatil süreci zihinsel ve bedensel dinlenmenin yanı sıra kendilerini yeniden değerlendirme imkânı olarak geçirilmelidir.

 

 Çocuklarımızın tatil döneminde dinlenmelerine, eğlenmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayalım. Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz’ın da belirttiği gibi tatil döneminde öğrencilerin tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini, dinlenmiş bir şekilde yeni döneme başlangıç yapabilmelerini, ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için sömestr tatilinde ödev vermek yerine çocuklarımızı kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlere yönlendirelim.  Tarihimize ev sahipliği yapan önemli yerleri gezip, görmeleri konusunda çocuklarımıza rehberlik edelim. Tarihi doku ve güzellikleriyle bir kültür başkenti olan İlimiz ve ilçemiz bu anlamda çocuklarımız için bulunmaz bir fırsattır. Her geçen gün artan teknoloji bağımlılığının zararlarından çocuklarımızı olabildiğince uzak tutmak için çocuklarımızı bir spor dalına yönlendirelim. Spor yapmanın çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine yaptığı olumlu katkının okul başarılarına etki edeceğini göz önünde bulundurarak sportif faaliyetlerin de en güzel yaşandığı şehir olan Bursa’mızda çocuklarımızla birlikte onların da ilgi duyduğu bir spor alanında gelişmesine ve tatilini verimli bir şekilde geçirmesine katkı sağlayalım.

 

 Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalardan dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir tatil geçirmeleri dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

 

 

 

 

 

                                                                                                      Mehmet TAYIR 

 

                                                                                         Orhaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Kütahya Zafer Cad.Hükümet Konaği Yanı No14 ORHANELİ / BURSA - 02248171019 02248171925

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.