BURSA ORHANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖGEP ARALIK AYI TOPLANTISI

DÖGEP ARALIK AYI TOPLANTISI

30-12-202030-12-2020DÖGEP ARALIK AYI FAALİYETİ

 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nce hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı (DÖGEP) projesi kapsamında, DÖGEP Aralık ayı faaliyetleri Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin katılımı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 

      DÖGEP Aralık ayı kapsamında önceden belirlenen Nurettin Topçu'nun Türkiye'nin Maarif Davası adlı eseri öğretmenlerimiz tarafından okunup kritik edildi.

 

  Türkiye'nin Maarif Davası kitabının içeriği Nurettin Topçu'nun 1939-1973 yılları arasında çeşitli dergilerde yazmış olduğu yazılar ve verdiği konferanslardan oluşmaktadır.

  Nurettin Topçu bu kitabında eğitimle ilgili çeşitli eleştirilerde bulunuyor ve eleştirdiği noktalardaki aksaklıkları nasıl düzeltebileceği konusunda çözüm önerilerinde bulunuyor. Eğitim öğretimin en önemli, en esaslı davamız olması gerektiğinin altını çiziyor. Türkiye'nin Maarif Davası'nı önemli kılan bir başka özelliği ise yazarın yıllar önce ortaya koyduğu görüşlerin bugün de güncelliğini korumasıdır.

Kütahya Zafer Cad.Hükümet Konaği Yanı No14 ORHANELİ / BURSA - 02248171019 02248171925

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.