BURSA ORHANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüreklerdeki Engelleri Kaldırdılar

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü Kadri Uğur Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfları tarafından hazırlanan farkındalık programı Kadri Uğur Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.
Yüreklerdeki Engelleri Kaldırdılar

10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü Kadri Uğur Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfları tarafından hazırlanan farkındalık programı Kadri Uğur Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.Farkındalık Programı Orhaneli Kaymakamı Sayın Abdulhalim CAN, Garnizon Komutanı Sayın Yunus ŞAHAN, Belediye Başkanı Sayın İrfan TATLIOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet TAYIR,  Resmi Kuruluşlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla izleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile izlendi. Hafif Zihinsel Özel Eğitim Sınıfı öğrenci ve öğretmenleri Betül KÖŞLÜOĞLU, Şehide MEREY; Orta/Ağır Özel Eğitim Sınıfı öğrenci ve öğretmenleri Eda ATEŞ tarafından hazırlanan programda öğrenciler; şarkılarla ve oyunlarıyla izleyicilerin beğenilerini topladılar. Özel gereksinimli çocuk anne ve babaları özel gereksinimli çocuk sahibi olmak ve geçtikleri aşamalar hakkında konuşmalar yaptılar. Ayrıca Hafif Zihinsel Özel Eğitim Sınıfı velisi olan Güllü KÜLAHLI çocuklarının ve özel gereksinimli diğer çocukların lise düzeyinde eğitim alabilmeleri ve ileride meslek sahibi olabilmeleri için Orhaneli’nde İş Okulunun açılması talebini iletti. İşitme Engellilere dikkat çekmek için 7/B ve 6/A sınıfı öğrencileri Kadri Uğur Ortaokulu Müzik Öğretmeni Zeynep TEKMECİ ve Hafif Zihinsel Özel Eğitim Sınıfı öğretmeni Betül KÖŞLÜOĞLU eşliğinde işaret dili ile hazırladıkları şarkı konuklara duygu dolu anlar yaşattı.

     Ayrıca öğrencilerin gösterilerinin ardından; 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Özel Eğitim Sınıflarının; Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Öğretmeni Ferdi YARAR ile yürüttükleri ‘’Benim Objektifim’’ adlı fotoğraf projesi sonunda düzenledikleri sergi ile herkes kadar eşit haklar sağlandığı taktirde yapabileceklerinin bir sınırı olmadığını çekmiş oldukları fotoğraflarla anlattılar. Ve dezavantajlı bireylerin; toplumun bir engeli değil de aktif bir ferdi olduklarını katılımcılara bu sayede söyleyerek; toplumdaki bireylerin yüreklerindeki engelleri kaldırmaları gerektiğini gösterdiler.

Kütahya Zafer Cad.Hükümet Konaği Yanı No14 ORHANELİ / BURSA - 02248171019 02248171925

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.