BURSA ORHANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYNED İngilizce Dil Eğitim Sistemi

DYNED İngilizce Dil Eğitim Sistemi

 

Sayın Velimiz, Değerli Öğrenciler,

 

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2008 yılından buyana öğrencilerimizin kullanımına ÜCRETSİZ olarak sunmuş olduğu DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi, Tüm Resmi İlköğretim ve Ortaokullarımızın 4,5,6,7,8. sınıflarında ve orta öğretim kurumlarımızın 9,10,11 ve 12. Sınıflarında öğrencilerimiz ve İngilizce öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuş olan bu program sayesinde öğrencilerimiz istedikleri zamanda, istedikleri yerde

İngilizce    çalışma    imkânıbulabileceklerdir.

 

DynEd Nedir?

 

      DynEd, geleneksel eğitim yöntemlerinin en iyi özellikleriyle çağdaş çoklu ortam teknolojisini uyumlu bir şekilde birleştiren karma bir dil eğitimi sistemidir. Eğitim sürecini etkili kılmak ve mükemmelleştirmek amacı ile öğrencilerin çevrimiçi veya çevrim dışı - bilgisayar üzerinde kendi kendilerine çalışmalarına ve bunun yanı sıra sınıfta da eğitmen destekli çalışma yapmalarına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

      DynEd’in İngilizce öğrenirken kullanıcı-nın davranışlarını ölçen yapay zekâ kontrollü yazılımı, öğrencileri uygun düzeye yerleştirir, dersleri otomatik olarak kilitler veya açar ve her öğrencinin verilen kavramı öğrenme ve anlama hızına göre programın zorluk derecesini otomatik olarak arttırır veya azaltır. Bu yazılım aynı zamanda, çevrimdışı çalışsalar bile öğrencilerin öğrenme davranışlarını 100’den fazla kritere göre değerlendirerek takip eder, öğrencilerin gelişimini otomatik yazılı bir geribildirim sistemi ile anında değerlendirir ve her öğrenci, sınıf, okul ve grup için ayrı ayrı çalışma verim notu

 

(Study Score) belirler.

 

      Program Öğrencilerimizin masa üstü bilgisayarlarında, diz üstü bilgisayarlarında ve Android yazılımlı tablet bilgisayarları ve akıllı telefonlarında öğrenciye çalışma imkânı sunmaktadır. İlk Bağlantı internet üzerinden yapıldıktan sonra öğrencimiz 14 gün boyunca internete gerek kalmadan da çalışmalarını sürdürebilecektir.

 Orhaneli ilçemizde DynEd ile ilgili çalışmalar Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Bulut koordinatörlüğünde ve İnglizce Öğretmeni A.Tahsin Ertaş´ın koordinatör yardımcılığı ile yürütülmektedir. Okul ziyaretleri, öğrenci ve öğretmen bilgilendirilmeleri, ders uygulamaları, veli sunumları ve broşürleri ile ilçemizde DynEd Dil Öğretim Sisteminin etkin kullanılması için çalışmalar yürütülmektedir.

 

DYNED İngilizce Dil Eğitim Sistemi

 

Gerekli dökümanlar http://bursa.meb.gov.tr/www/dyned-ingilizce-dil-egitim-sistemi/icerik/1304 adresinde mevcuttur.

 

25-12-2017 25-12-2017
25-12-2017 25-12-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kütahya Zafer Cad.Hükümet Konaği Yanı No14 ORHANELİ / BURSA - 02248171019 02248171925

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.