BURSA ORHANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KASIM AYI DÖGEP ÇALIŞAMLARI TOPLANTISI

KASIM AYI DÖGEP ÇALIŞAMLARI TOPLANTISI

DÖGEP KASIM AYI FAALİYETİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü´nce hazırlanan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Eylem Planı (DÖGEP) projesi kapsamında, DÖGEP Kasım ayı faaliyetleri Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin katılımı ile çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

      DÖGEP Kasım ayı kapsamında önceden belirlenen 'Benim Dünyam' ve 'Hıçkırık' adlı filmler ile öğretmenlerimiz tarafından izlendi ve "yıllarca eğitimci yetiştirmiş, hayatını eğitime adamış vefakâr eğitimcilerimizle buluşma yapılır" konusu kapsamında emekli imam hatip meslek dersleri öğretmeni İdris ARPAT hocamızın vefa ve eğitim ile ilgili duygu, düşünce ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

      Benim Dünyam: 8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca'nın yollarının kesişmesiyle Ela'nın hayatı tamamen değişir.

    Hıçkırık: Naina Mathur (rani), sürekli tıkanıklık, kekemelik yaşadığı Tourette sendromunda bir hastalığı vardır. İlerde bir öğretmen olmak istemektedir ancak çevresindeki insanlar, rahatsızlığı nedeniyle başka meslek seçmeleri gerektiğini söylemektedir. Sonunda bir okulda öğretmen olarak iş bulur ancak kendini ispatlamak için birçok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır.

   İzlenen bu filmler üzerinden öğretmenliğin ne kadar fedakârlık ve sabır gerektiren kutsal bir meslek olduğu bir kere daha vurgulanmış oldu. Bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü bir kere daha kutlandı.

Kütahya Zafer Cad.Hükümet Konaği Yanı No14 ORHANELİ / BURSA - 02248171019 02248171925

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.